Til toppen

Concorde fridykkerføtter (str 38-47) m/lange blad Mares svømmeføtter

Produktnummer: 420406X
Lagerbeholdning:
Fra:

inkl. mva.

Mares Concorde fridykkerføtter med lange technopolymer-blad gir effektiv fremdrift, høy komfort og optimal kraftoverføring. Perfekt for grunt til middels dypt fridykk.

Mares Concorde Fridykkerføtter med lange blad.

Et populært valg for fridykking, bygger videre på vår bestselger Instinct Pro.

Mares Concorde er høyytelses fridykkerføtter med lange blad, utviklet for fridykkere som ønsker effektiv fremdrift og lav energibruk. Modellen bygger videre på den populære Instinct Pro og er spesielt godt egnet for grunt til middels dypt fridykk.

Foten er produsert med et mykt og komfortabelt technopolymer-materiale som gir svært god passform og effektiv kraftoverføring mellom fot og blad. Det lange bladet har en avansert parabolsk fleks som gir jevn og effektiv fremdrift gjennom hele sparket.

De avsmalnende sideribbene sørger for en progressiv bøy i bladet, mens den nye utformingen av bladspissen reduserer sideveis glidning under svømming. Den overstøpte fotlommen gir økt komfort og bedre kontroll under lange økter i vannet.

Tips om størrelse: Ved bruk av våtsokker anbefales det ofte å velge én til to størrelser større enn du normalt bruker i sko, avhengig av tykkelsen på sokkene.

Egenskaper:

  • Lange fridykkerblad i technopolymer
  • Ideell for grunt til middels dypt fridykk
  • Høyytelses parabolsk fleks
  • Komfortabel og effektiv fotlomme
  • Progressiv bladfleks for god kraftoverføring
  • Bladspiss designet for bedre stabilitet
  • Videreutvikling av bestselgeren Instinct Pro

Tekniske data:

  • Bladlengde: 874 mm
  • Materiale: Technopolymer
  • Vekt (EU 42/43): 932 g